NAZAR AYETİ KOLYE (BTB3552)

Marka : HATT-I ALA
Fiyat : ₺170,00(KDV Dahil)
* ₺44,86 'den başlayan taksitlerle

NAZAR AYETİ KOLYE

NAZAR AYETİ(kalem suresi 51-52)yazılı 925 ayar gümüş-14/18 ayar Altın sipariş üzerine yazdırabilirsiniz!!!    

Hattat kaleminden,kuyumcu sadekarlarına uzanan yolculukta teknolojik aletlerden de faydalanarak uzun bir çalışma sonucunda hazırlanmaktadır.Her bir kolyenin üzerinde tek tek Sanat'ın izleri vardır.

Nazar Âyeti

Bakışlar, insanı derinden etkiler. Gözler insanın yansımasıdır, gözler kalbin aynasıdır. Nazarın tesirinin gücü haset duygusunun şiddetine bağlıdır. Bundan dolayı, “Nazar haktır, insanı mezara, deveyi kazana koyar”, “Ümmetimin başına gelen musibetlerin üçte bir nazar değmesindendir” buyurulmuştur. 

Rasûlullâh’ın (s.a.v.) sahip olduğu şerefi kıskanarak ona gözleriyle yere serecek gibi bakanlar, onu öfke dolu nazarlarıyla yok etmeye çalışanlar hakkında inen Kalem sûresi’nin 51 ve 52. âyet-i kerîmelerinin nazara karşı tedavi edici özelliği bulunmaktadır. 

Nazar âyetinin anlamı şöyledir: “Şüphesiz inkâr edenler Zikr’i (Kur’an’ı) duydukları zaman neredeyse seni gözleriyle devirecekler. (Senin için,) “Hiç şüphe yok o bir delidir” diyorlar. Hâlbuki o (Kur’an), âlemler için ancak bir öğüttür.”

 

Beğenilen şeylere kıskançlıkla bakmak ve zarar verecek şekilde onu etkilemek nazardır. Peygamberimiz (s.a.v.), Ümmü Seleme’nin evinde yüzü sararmış bir kız çocuğu görmüş ve, “Bu çocuğa rukye tedâvisi yapın, çünkü onda nazarın etkisi var” buyurmuştur. Rukye tedavisi nazar âyeti, nazar duaları ve Fâtiha, Felak, Nas, âyetü’l-kürsî ile yapılır.

Gümüş
925
Altın
14 AYAR 18 AYAR 22 AYAR