Ha Mim Kolye
Ha Mim Kolye
HA -MİM KOLYE
HA -MİM KOLYE

Ha Mim Kolye (HA1748)

Fiyat : ₺2.499,00(KDV Dahil)

Ha Mim Kolye

 

Kuran-ı Kerim’de “Hâ-Mîm” ile başlayan 7 sûre vardır. Bu sûreler: Mü’min (Gafir) Sûresi, Fussilet Sûresi, Şûrâ Sûresi, Zuhruf Sûresi, Duhan Sûresi, Câsiye Sûresi, Ahkaf Sûresi. 

Hz. Muhammed (s.a.v.), Hâ-Mîm ile alâkalı şöyle buyurur:

1. “Hâ-mîm ile başlayan sûreler Cennet bahçelerinden bir bahçedir.” (Suyûtî, Câmi’u’s-Sağîr, 3/422, no.3852) 

;2. “Kuran’ın Hâ-Mîm ile başlayan sûreleri yedidir. Cehennemin kapıları da yedidir. Her Hâ-Mîm, gelip cehennemin bir kapısına durur ve: ‘Ya Rabbi! Bana inanıp iman etmiş ve beni okumuş, okumaya devam etmiş olan bu kulunu, (cehennemin) bu kapısından içeri sokma‘ diye yalvarır durur.” (Suyûtî, Câmi’u’s-Sağîr, 3/422, no.3853; Beyhakî, Şu’abu'l- İmân) 

3. "Her şeyin bir özü vardır. Kuran’ın özü ise, “Hâ-mîm’lerdir. Cennetin yüce makamlarına yükselmeyi arzu eden kimse ‘Hâ-Mîm’leri okusun. Eğer düşman ansızın saldırırsa, (onlardan korkmayın ve) ve şöyle deyin: Hâ-mîm. Lâ Yunsarûn’ (Tirmizi, Fedâilü’l-Kur’an, 1605)

 

Bu tasarımımızda, sayısız faydaları ve özellikleri olan, her hayrın kapısı ve anahtarı Besmele ile yukarıda özellikleri anlatılmış Hâ-Mîm’i bir araya getirilmiş ve söz konusu yedi sûrenin sırrı ve tesirine atıf yapılmıştır.

 
Maden
925 AYAR GÜMÜŞ 14 AYAR ALTIN 18 AYAR ALTIN 22 AYAR ALTIN
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR