Hakkımızda


Hattı âlâ’nın tasarım anlayışı; hurâfelerle, ehliyetsiz ve bilgisiz şahısların mesnetsiz ve delilsiz değerlendirmeleriyle kasten veya hatâen üzeri kapatılarak yok edilmiş, eksiltme veya fazlalaştırma ile değiştirilmiş tarih, kültür ve medeniyetimize ait köklü değerlerimizin, sağlam ve güvenilir kaynaklardan araştırılarak, orjinalini ve gerçeğini  günyüzüne çıkarmaktır. Emeklerimizin karşılığını ve kalıcılığını ‘’hattiala’’ patentimiz ile onaylatıyoruz.
Koleksiyonun her bir parçası 14-18-22 ayar Altın veya Gümüş’ten mücevher kalitesinde  üretilmektedir. Gümüş ürünlerde has gümüş ve en sağlıklı alaşım metalleri(kadmiyum ve nikel içermeyen) kullanılmaktadır. 925 ayar gümüş üzerine 18 ayar Altın kaplama yapılmaktadır, kullanılan taşlar Swarovski’dir. Garanti süresi 2 yıldır.

 

Yine tasarımlarımızda; “Biz Kur’ân’ı mü’minlere şifâ ve rahmet olarak indiriyoruz” (İsrâ, 17/82), “Deki: O (Kur’ân), inananlar için doğru yolu gösteren bir kılavuzdur ve şifâdır” (Fussılet, 41/44) âyet-i kerîmeleri ve “Allah indirdiği her derde mutlaka şifâ da indirmiştir” “İlaçların en hayırlısı Kur’an’dır” hadîs-i şerifleri ışığı altında, Peygamberimiz’in (s.a.v.) öğrettiği duâlar ve usûllerle, her türlü musîbet, maddî ve mânevî rahatsızlıklara karşı korunma ve şifâ duâlarını içeren çalışmalar yapılmaktadır. Yapılan çalışmaların hangi kaynaklarda geçtiği sosyal medya hesaplarımızdaki paylaşımlarımızda verilirken, konularla alâkalı sitemizde yer alan "Blog" bölümümüzde makâlelerimiz bulunmaktadır.

 

Tasarımlarımız 1992 yılından günümüze 30 yıldır kuyumculuk alanındaki tecrübe ve birikimleri ile yurt içi ve yurt dışında nâdide koleksiyonlara imza atan Memory Kuyumculuk Takı ve Kişiye Özel Mücevher Tasarım Atölyesi’nin sahibi Meriç Mungan tarafından yapılmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR