SÜLEYMAN MÜHRÜ TAŞLI
SÜLEYMAN MÜHRÜ TAŞLI
SÜLEYMAN MÜHRÜ TAŞLI
SÜLEYMAN MÜHRÜ TAŞLI

Süleyman Mührü Taşlı Yüzük (HA1753)

Fiyat : ₺2.999,00(KDV Dahil)

Süleyman Mührü Taşlı Yüzük

 

Süleyman Mührü’nün bulunduğu yüzük, cennette Adem’in (a.s.) kullandığı ve Adem (a.s.) dünyaya inerken cennette kalan, daha sonra Cebrail (a.s) tarafından Davud (a.s.)'a verilen yüzüktür. 

 

Süleyman Mührü’nde, Kur’ân-ı Kerîm’in 29 sûresinin başında geçen ve Rasûlullâh (s.a.v.) ile Allah Teâlâ arasında şifre olan hurûf-i mukattaa harfleri, Fetih sûresinin, “Şüphesiz biz sana apaçık bir fetih verdik” mealindeki birinci âyet-i kerimesi ve altı yönde altı defa tekrarlanan “Ve Allah, sana şanlı bir zaferle yardım etsin!” meâlindeki âyet-i kerîme yer almaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MÜHR-Ü SÜLEYMAN 

Bismillahirrahmanirrahim
Bu mühürün bulunduğu yüzük, Adem a.sın kullandığı ve dünyaya gelirken cennette bıraktığı, daha sonra Cebrail (a.s) tarafından Cenab-ı Hakk'ın izniyle Davud (a.s.)'a getirilmiştir. Oğlu Süleyman (a.s) lâyık olduğundan ona verilmiştir.

Öncelikle yüce Allah’ın CELAL ve CEMAL sıfatlarını sembolize eder. Bu mühr remizdir. Ayrıca bir çok mefhumu temsil etmektedir. Rahmani bir semboldür.
Hücrelerde ve atomlarda bu şekil mevcuttur.
Altıgen bir yıldızdır. 
Süleyman (a.s.)'dan sonra dünyada bir çok millet bu sembolü kutsal sayarak kullanmıştır. Günümüzde Yahudiler bayrağına monte etmişlerdir. Ancak MÜHR-Ü SÜLEYMAN YILDIZI YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, AKSİNE MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. Allah'ın son dini islamdır. Ve Süleyman (a.s.), peygamberliği zamanında Müslümanlardandı. Geçmişte müslümanlar tarafından yaygın olarak kullanılan ve Mühr-ü Süleyman olarak bilinen Rahmani bir sembol olduğundan, yüzlerce yıllık tarihe sahip pek çok caminin tavan, duvar ve cam süslemelerinde de Mühr-ü Süleyman yıldızı bulunmaktadır. İslam tezyini sanatlarının metal, ahşap, mimari, dokuma gibi pek çok dalında da nakış amaçlı kullanılmıştır. Taş, ağaç, cam, kağıt vb. satıhlarda merkezi motif olarak kullanılmıştır. Tekke, zâviye gibi mekanların kubbe veya tavan nakışlarında altı köşeli yıldız bulunur. Anadolu Selçukluları, Artukoğulları ve İlhanlılar'ın eserlerinde bilhassa kubbelerin kilit taşlarında kullanmışlardır. Osmanlı denizcisi rüzgara emretme anlamında düşündüğü için denizlerde dolaştırdığı donanmasının bayraklarında (Barboros Hayrettin Paşa gibi) bu sembolü işlemiştir. Osmanlı padişahları kılıçlarında, giysilerinde, kolye ve yüzüklerinde her daim bu sembolü tılsımlaştırarak kullanmışlardır.
Bu mühr-ü Süleyman yüzüğünde yüce Allah’tan başka meleklerin ve bazı insanların bildiği İSM-İ A’ZAM remiz edilmiştir.
SÜLEYMAN (a.s.)  DOKUZ MUCİZESİ (Kur’an-ı Kerim ve hadis kaynaklı)
1. Sebe’ suresi 12. Ayetinde bildirildiği üzere, rüzgarlar emri altındaydı.
2. Süleyman a.s denizi geçmek istediği zaman,suyu çekilerek yol açılır, geçtikten sonra yine kapanırdı.
3. Ayet-i kerimede bildirildiği üzere, bütün cinler emrindeydi. Ne zaman istese, kendisine, büyük köşkler, suretler, çanaklar,sabit çömlekler, tencereler yaparlardı.
4. Süleyman a.s bir mührü vardı. Üzerinde İsm-i azAm duası yazılıydı. O dua ile her isteği kolay olurdu.
5. Karıncalara varıncaya kadar her hayvanın sesini işitir, dillerini anlardı.
6. Nereye gitmek istese, rüzgar emrinde olduğundan, kürsüsünü kaldırır, kürsüsünü beraberinde götürürdü.
7. Cinler vasıtasıyla denizlerdeki incileri, cevHerleri yerde bulunan defineleri bilirdi. Kendine Allahü teala tarafından bildirilmeyen bir şey yoktu.
8. Neml Vadisinde, maiyetiyle beraber bir dağ üzerine konup, kaldığı esnada o dağın yeşillik, çimenlik olması için, mübarekellerine bir miktar su alıp, avucuyla o dağa serpti. Derhal dağın üzeri çayırlık çimenlik oluverdi.
9. Süleyman a.s yere gittiği vakit, beraberinde duvarlar da giderdi.

Bu mühür ile birlikte yapılan havas çalışmaları her zaman etkili olmuştur. Nasıl ki her büyünün ardında sufli varlıklar varsa bu mührü ve çevresinde yazılan bazı tılsım ve esmâların bulunduğu nesneyi, kolyeyi veya yüzüğü taşıyan kişiye hiçbir şeytani varlık yaklaşamaz, büyü tesir etmez.

Bu Süleyman mührünün hikmetlerini saymakla bitiremeyiz. Ancak bu mühürlü kolye veya yüzüğü taşıyan kişideki zuhûratlar fark edilir derecede olması kaçınılmazdır. Çünkü Hazreti Süleyman’a (a.si) verilen ilim ve meziyetler insanlık tarihinde hiç kimseye verilmemiştir. Ancak umulur ki Rabbimiz bazı faziletleri de bu mührün hürmetine bizlere bahşetsin…

BU MÜHRÜ SÜLEYMAN YILDIZI İLE HAZIRLANAN ÇALIŞMALARDAN UMULAN FAZİLETLERİN BİR KISMI ŞÖYLEDİR.

Büyü etki etmez. Her türlü nazardan korunur. Şeytan ve türevleri yaklaşamaz. Sufli varlıklar rahatsız edemez. Ruhaniler ile dost olur. Melekler yardımcı olur ve dua ederler. Peygamberlerin şefaatine nail olur. Allah'ın sevgisi kalbine kazılır. Doğrulardan olur, ibadetlerini tam manası ile yapar. Bazı sırlara vakıf olur. Gaybi ilimlerin sahibi olur. Kimse ondan gizli bir iş yapamaz. Karşısında yalan söylemek isteyenin dili tutulur. Maddi ve manevi güç kazanır. Dünya ve ahrette izzet sahibi olur. Bazı çalışmalarla birlikte rüyasında veya aynında yer altı ve yer üstü hazinelerin yerlerini tespit edebilir. Tüm işleri bereketli olur. Sürekli şükür halinde olur. Rızkı peşinden gelir. Her türlü kısmeti açılır. Mevki makam sahibi olur. Çok yardım sever biri hale gelir. Dili keskin ve hitabeti kuvvetli, etkili olur. İsabetli kararlar verir. Çok hürmet görür, insanlar, varlıklar ve hayvanat onunla dost olmak isterler. Şifacılık yeteneği gelişir. Kalp gözü açılır ve basireti kuvvetlenir.

EN İYİSİNİ ALLAH BİLİR

İsteğe göre yüzük altın olarak ve kenarları taşlı yapılır..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR