Yedi Ayetler
Yedi Ayetler
Yedi Ayetler
Yedi Ayetler
Yedi Ayetler
Yedi Ayetler
Yedi Ayetler
Yedi Ayetler
Yedi Ayetler
Yedi Ayetler
Yedi Ayetler

Yedi Ayetler (HA1846)

Fiyat : ₺4.999,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺4.849,00(KDV Dahil)

Tasarımız, iki farklı kapak ile çeşitlendirilmiş mineler  ve taşla bezenmiş, kilitlenmiş sandığımızın içerisinde sekiz levha bulunmaktadır. Bu sekiz levhanın yedisinde “Yedi Âyetler” yer almakta, sekizinci levha ise kişiye özel, isteğe göre tasarlanmaktadır.

925 Gümüştür. Detayları bilgi vermediğiniz durumda stok model gönderilecektir.

Yedi Âyetler ve Sırları

Hz. Ali’nin (r.a.) şöyle buyurduğu rivâyet edilir: “Yedi âyet vardır ki, her kim bunları okur veya yanında taşırsa, gök yerin üzerine kapansa elbette Allâh o kişiye bir çıkış ve kurtuluş yaratır. Onlar da; Tevbe Sûresi’nin (51.) âyeti, Yûnus Sûresi’nin (107.) âyeti, Hûd Sûresi’nin (6. ve 56.) iki âyeti, Ankebût Sûresi’nin (60.) âyeti, Fâtır Sûresi’nin (2.) âyeti ve Zümer Sûresi’nin (38.) âyet-i kerîmesidir.” (Kaynak: Ebi’l-Abbâs Ahmed b. Muhammed b. Acîbe, el-Bahru’l-Medîd fî Tefsîri’l-Kur’âni’l-Mecîd, (Thk. Ahmed Abdullah el-Kuraşî Rasulân), Kâhire 1419/1999, c. II, s. 390)

Muaz bin Cebel Hazretleri'nden nakledilen bir rivayete göre; Kur'an'da 7 Ayet-i Kerîme vardır ve bunların bir takım sırları ve hikmetleri bulunmaktadır. Bilinen bazıları sırları ve hikmetleri şöyledir:

 

1. Bir mü'min bunları abdestli olarak yazıp üzerinde taşırsa, bütün canlı mahlûkatın dili o kimseye karşı bağlanmış olur ve o kimse hakkında herhangi kötü bir kelime sarf edemezler.

 

2. Bu ayetleri taşıyan kimseyi her gören sever, onu taltif eder ve taleplerini de severek yerine getirir.

 

3. Üzerinde bulunan dünya ve ahrete ait her çeşit üzüntü gam ve kederleri yok olur.

 

4. Kimse ona zarar veremeyeceği gibi bu ayetlerin bereketiyle bütün düşmanlarına galip gelir.

 

5. İmam Şehabettin’in “FEVAİD” adlı eserinde Kâ'bü’l-Ahbar (r.a) dan naklettiği bir rivayete göre şöyle demiştir: “Bu ayetleri okuduğum zaman gökyüzü yere inse ve yerle gök birbiri üstüne kapansa bana herhangi bir zarar olur diye hiç endişe duymam. Yüce Allah bana, bu ayetler sebebiyle bir çıkış yolu gösterip beni kurtarır.”

 

6. Yine Ka’bü’l-Ahbar (r.a.) diyor ki: “Bu ayetleri okuduğun takdirde yer ve gök afetlerinden, belalardan, düşmanın şerrinden, sihirbazın sihrinden bu duanın bereketiyle emin olursun.”(Ahmed Ziyâüddin gümüşhânevî, Mecma’atü’l-Ahzab, Şazeli Kitabı, s. 444-46, Sezgin Yay., İstanbul 1311/1893,  )

7. Bir hadisi şerifte nakledildiğine göre “Bir mü'min, abdestli olarak ve inanarak bu 7 ayeti okumaya devam ederse, gökten dünyaya Uhut dağı büyüklüğünde azap ve belalar yağsa, bu ayetleri okuyan kimseye hiçbir zarar isabet etmez ve bütün belaları üzerinden kovar.”

 

8. İmam Şehabettin, Hz. Ali (r.a) den yaptığı bir rivayet şöyledir: “Her kim bu ayetleri sabah ve akşam okumaya devam ederse Allah o kimseyi zamanın hilelerinden düşmanların ve hasetçilerin kurdukları tuzaklardan ve her çeşit şer ve belalardan korur ve kendini himayesi altına alır"

 

9. Bu ayetleri okuyan ve iyi bir saatte yazıp üzerinde taşıyan, kendini akla hayale gelen ve gelmeyen bin türlü fitne fesat ve belalara karşı bir kale içerisine girmiş gibi, koruma altına alır. Bu ayetler inananlar için bir zırhtır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR