Kısmet Nasip Kolye
Kısmet Nasip Kolye
Kısmet Nasip Kolye
Kısmet Nasip Kolye
Kısmet Nasip Kolye
Kısmet Nasip Kolye

Kısmet Nasip Kolye (HA1822)

Fiyat : ₺1.135,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺989,00(KDV Dahil)

Kismet ve Nasip kolye;

Nasip, kısmet ve rızık, İlâhî irâdenin insanlar için çizdiği hayat proğramıdır. Şüphe yok ki Allah dilediğini yapan, her hâlükârda irâdesini yürütendir. İnsanın vazifesi ise, nasibi, kısmeti ve rızkının hayırlı ve bereketli olması için dua ederek, elinden gelen bütün gayreti göstermesidir.Tasarımımız, yedi katman ve on dokuzlu hâneler hâlindedir. Yedi katman nasip ve kısmetin taksim edildiği semâ katlarını ve orada bulunan peygamber ve melekleri temsil ederken, on dokuz sayısı ise insanın beden ve zihin güçlerinin toplamıdır.

Yedi katmanın dıştan ilkinde başlangıç hânesinde “Allah” diğer hânelerde dokuz adet “bütün iyilik kapılarını açan” anlamında “Yâ Fettâh” esmâsı, dokuz adet “çok seven ve sevilen” anlamında “Yâ Vedûd” esmâsı yer almaktadır. İkinci hânede “Besmele”, üçüncü, dördüncü ve beşinci hânede Burûç (Burçlar) sûresinin 13, 14, 15 ve 16. âyetleri “İlk yaratan da O’dur, tekrar yaratan da O’dur. O çok bağışlayıcıdır; kullarını seven ve sevilmeye lâyık olandır. Arş’ın sahibidir, şanı pek yücedir. O, dilediği her şeyi yapan tek zâttır” ile “Vedûd” bulunmaktadır.

 Ortadaki iki katmanda yer alan Kur’ân-ı Kerîm’in 29 sûresinin başında bulunan şifreli hurûfu mukattaalar, ulvî âlemden inen âyet-i kerîmeleri temsil ederken, semâvî kuvvetlerin en güçlüleri kabul edilen Cebrâil (a.s.) kuzeyde, İsrâfil (a.s.) batıda, Mîkâil (a.s.) doğuda ve Azrâil (a.s.) güney yönlerinde varlık âlemini kuşatmaktadırlar.

 

 

Benzer Ürünler