İnşirah Suresi Taşlı Kolye
İNŞİRAH SURESİ TAŞLI KOLYE

İnşirah Suresi Taşlı Kolye (HA1735)

Fiyat : ₺1.219,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.059,00(KDV Dahil)

İnşirah Suresi Taşlı Kolye

 

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)'in göğüsünün açılıp feraha kavuşturulmasını anlatan, en sıkıntılı döneminde indirilen, ferahlamak anlamına gelen mukaddes bir suredir. Allahu Teala dünya hayatında sıkıntıya ve kedere düşen kullarına ruhu ferahlatan bir ilaç niteliğinde olan İnşirah suresini göndermiştir.

 

İnşirah Suresi, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)'in göğüsünün açılıp feraha kavuşturulmasını anlatan, en sıkıntılı döneminde indirilen, ferahlamak anlamına gelen mukaddes bir suredir. Allah-u Teala dünya hayatında sıkıntıya ve kedere düşen kullarına ruhu ferahlatan bir ilaç niteliğinde olan İnşirah suresini göndermiştir.

 

"Biz senin göğsünü açmadık mı? Atmadık mı üzerinden yükü? Ki (o ağırlığından) sırtını çatırdatmıştı! Senin şanını yükseltmedik mi? Muhakkak ki her güçlükle beraber bir kolaylık vardır. Evet her güçlükle beraber bir kolaylık vardır. O halde (işlerinden) boş olduğun zaman uğraş (ibadetle meşgul ol) ve Rabbine rağbet et (O'nun rızasını, O'nun sevgisini kazanmağa çalış)"

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: “İnşirah suresini okuyan kimse, Bana gelip de sıkıntısını gideren gibidir.“ Ebu Suud Efendi, Ebû Suud Tefsiri (İrşâdü Aklis-Selim, 9/173)

 

 

Maden
925 AYAR GÜMÜŞ 14 AYAR ALTIN 18 AYAR ALTIN 22 AYAR ALTIN
Benzer Ürünler