İHLAS SURESİ KOLYE
İHLAS SURESİ KOLYE
İHLAS SURESİ KOLYE
İHLAS SURESİ KOLYE

İhlas Suresi Kolye (HA1694)

Fiyat : ₺1.399,00(KDV Dahil)

İhlas Suresi Kolye

 

Saflığın, berraklığın, arınmanın, durulmanın simgesidir İhlas Sûresi. Düşünceleri netleştiren, kalpleri temizleyen, akılları olgunlaştıran, şahsiyeti geliştiren, karar mekanizmasını oluşturan sûredir İhlas sûresi. Tertemiz sevgi, içten gelen bağlılıktır İhlas sûresi.

 

“Varlığım elinde olan Allah’a yemin ederim ki bu sûre Kur’ân’ın üçte birine denktir” buyuran Peygamberimiz’in (s.a.v.), sevdiği için bu sûreyi her namazda okuyan bir sahabiye; “Onu sevmen seni cennete götürür” ve “Ona söyleyin, Allah onu seviyor” müjdesini verdiği sûredir İhlas sûresi.

 

Hâlis, kısa ve öz bir şekilde Allah’ın Zâtını anlattığı sûredir İhlas sûresi: “De ki: "O, Allah'tır, bir tektir." "Allah Samed'dir. (Her şey O'na muhtaçtır, o, hiçbir şeye muhtaç değildir.)" Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir)." "Hiçbir şey O'na denk ve benzer değildir."

 

Tevhid ve marifetullahtır, Allah’ı gereğince tanımaktır, O’nun cins ve tür bakımından her türlü ortaklıktan uzak olduğunu kavramaktır İhlas sûresi. İhlâs sûresini okumak, Kur'an-ı Kerim'in üçte birini okumaya denktir.

On kere İhlâs okuyana Cennette bir köşk verilir. Yatarken yüz kere İhlâs okuyan Cennete girer. Sabah akşam üç kere İhlâs ve Muavvizeteyni okumak, bela ve sıkıntılardan korur.

Evine girerken İhlâs okuyan yoksulluk görmez. Rasulullah (s.a.v.), bir yeri ağrıdığında Felak ve Nas sûresini okur, üzerine üfler ve ağrıyan yeri mesh ederdi.

 

 
Maden
925 AYAR GÜMÜŞ 14 AYAR ALTIN 18 AYAR ALTIN 22 AYAR ALTIN
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR