Felak Nas Çift Taraflı Kolye
FELAK-NAS KOLYE
FELAK-NAS KOLYE
FELAK-NAS KOLYE
FELAK-NAS KOLYE

Felak Nas Çift Taraflı Kolye (HA1706)

Fiyat : ₺1.259,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.099,00(KDV Dahil)

Felak Nas Çift Taraflı Kolye

 

Peygamberimiz (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Allâhü Teâlâ bana, benzeri görülmemiş (sığınma) âyetleri indirdi (gönderdi). Bu âyetler, Felak ve Nas Sûreleridir"

 

Her türlü şerden sığınılan Felak-Nas sureleri aynı zamanda her türlü rahatsızlık için şifâ sureleridir. Büyüden, sihirden, nazardan kem ve kötü canlıların ve insanların şerlerinden sığınılan ve etkisi hemen hissedilen sureler Felak ve Nas sureleridir.

 

Ebu Said’den (r.a) rivayet edilmiştir: Resulallah (s.a.v) cinlerden ve insanların nazarından Felak ve Nas sureleri nazil oluncaya kadar (çeşitli dualarla Allah’a) sığınırdı. Bu iki sure indirilince, diğerlerini bıraktı, yalnız bu ikisiyle Allah’a sığınmaya başladı.

 

Hz. Aişe (r.anha) dan rivayet edildiğine göre, Resulallah (s.a.v) her gece yatağına geldiğinde, her iki elini birleştirir, sonra onların içine üfler ve bu avuçlarına İhlâs, Felâk ve Nâs surelerini okur, sonra vücudundan  ulaşabildiği her yere ellerini sürerdi. Evvela başından, yüzünden ve ön tarafından başlardı ve bunu üç kere yapardı. Hz. Aişe (r.anha) diyor ki: Kendisi hasta olunca, bunu O’na benim yapmamı emrederdi.

 

 

 

 

Maden
925 AYAR GÜMÜŞ 14 AYAR ALTIN 18 AYAR ALTIN 22 AYAR ALTIN
Benzer Ürünler