Mim Kolye (HA1756)

Fiyat : ₺180,00(KDV Dahil)

MİM  harfi kolye 

Mim kolye

Genel anlamda “M” harfi  ile başlayan isimleri sembolize eden “mim” harfi, özel anlamda  Allah’ın habibi olan Hz. Muhammed’in (s.a.v.) ismini ifâde etmektedir. Her harfin bir ebced değeri vardır. Mim harfinin ebced değeri 40’dır. 40 olgunluğun ve kemâlin göstergesidir. Hz. Muhammed’de (s.a.v.) 40 yaşında peygamber olmuştur. “Mim” ile  “mühim” yani önemli, dikkat edilmesi gereken şeylere de işaret edilmektedir.

13 Esmâ-i Hüsnâ

Allah’ın güzel isimlerinin yer aldığı kolye, Haşr sûresi’nin 23 ve 24. âyet-i kerîmelerinde, Allahu Teâlâ’nın sıraladığı şekilde tasarlanmıştır. Allah’ın 99 güzel isimleri de aynı sıra takip edilmektedir. Esmâlar sırasıyla; Allah,  er-Rahmân, er-Rahîm, el-Melik, el-Kuddûs, es-Selâm, el-Mü’min, el-Müheymin, el-Azîz, el-Mütekebbir, el-Hâlik, el-Bâri, el-Musavvir şeklindedir.

Allah ve Muhammed

Herşeyi yoktan var edip yaratan Allah, insanı en mükemmel şekilde yaratmıştır. İnsanın bu mükemmel özelliklerini koruması, şeytanın ve nefsinin hevâ ve heveslerine uyarak kaybetmemesi için de, insanlara örnek olan peygamberler gönderilmiştir. Hz. Muhammed (s.a.v.) son peygamberdir. O, güzel ahlâkı tamamlamak için gönderilmiş ve Allah tarafından kıyâmete kadar insanlığın yegâne önderi ve örneği kılınmıştır. 

Besmele  Çicek

Sayısız renkleriyle, farklı farklı kokuları ve dokularıyla mucizedir çiçekler. Nâzenin ve latîf halleriyle güzelliğin, estetik ve zerâfetin zirvesidir çiçekler. Cana can katarlar, bulundukları ortamı neşelendirir, mutluluk saçarlar. Her tablonun bir ressamı olduğu gibi, bu eşsiz güzelliklerin sahibi de Allah’tır. Birbirinden farkı renk, doku ve kokuda ki bu çiçekleri, insanı ne kadar çok sevdiğini göstermek için ikram ve takdim etmiştir. Çiçek, sevgiliyi hatırlatan, sevgiliden armağandır.

Gümüş
925
Altın
14 AYAR 18 AYAR 22 AYAR
Etiketler
MİM, MİM KOLYE, KOLYE,