Türk Boyları Kolye
Türk Boyu Kolye
Türk Boyları Kolye
Türk Boyları Kolye
Türk Boyları Kolye

Türk Boyları Kolye (HA1779)

Fiyat : ₺589,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺382,85(KDV Dahil)

Toplamda 24 koldan gelen Türk boylarının herbirinin bayraklarındaki tamgaların gerçek şekilleri  tasarlanmış ve Osmanlı Devleti'ni kuran Kayı Boyu kolyemizin merkezine yerleştirilmiştir.

Türk Boyları Kolye

 

Türklerin atası Oğuz Han'dır. Oğuz Han'ın Bozoklar denilen Gün Han, Ay Han, Yıldız Han ve Üçoklar denilen Gök Han, Dağ Han ve Deniz Han adlarında altı oğlu vardır. Gün Han'ın, Kayı, Bayat, Alkaevli, Karaevli; Ay Han'ın, Yazır, Döger, Yaparlı, Dodurga; Yıldız Han'ın, Avşar, Kızık, Beğdili, Karkın; Gök Han'ın, Bayındır, Peçenek, Çavuldur, Çepni; Dağ Han'ın, Salur, Eymür, Alayuntlu, Yüregir; Deniz Han'ın, Iğdır, Büğdüz, Yıva ve Kınık  adlarında dört oğlu bulunmaktadır.

 

Toplamda 24 koldan gelen Türk boylarının herbirinin bayraklarındaki tamgaların gerçek şekilleri  tasarlanmış ve Osmanlı Devleti'ni kuran Kayı Boyu kolyemizin merkezine yerleştirilmiştir.   Türk Boylarına Ait Tamgaların Şekil ve Anlamları Şöyledir: Eymür (Malı Bol, Zengin),  Üregir (Daima İyi İş ve Düzen Kurucu),  Salur (Her Vardığı Yerde Kılıcıyla İş Gören),  Bayındır (Her Zaman Bereketli Topraklarda Olan),  Kayı (Sağlam, Kuvvetli ve Kudret Sahibi),  Avşar (Çok çevikçe Avlanan),  Çepni (Düşmanı Gödüğünde Korkusuzca Savaşan), Alayuntlu (Alaca Atıyla İl Tutan), Alkaevli (Vardığı Toprakta Başarı Sağlayan), Yıva (Üstünlük Sahibi), Büğdüz (İnce Ruhlu ve Yardımsever), Karkın (Taşkın ve Doyurucu), Beğdili (Uluğlar Gibi Aziz ve Saygıdeğer), Bayat (Geniş ve Bereketli Toprakları Olan), Karaevli (Kara Çadırlı), Peçenek (Çalışkan ve Verilen Görevi Başaran), Kınık (Heryerde Aziz ve Saygı Gösterilen),  Kızık (Töreye Pek Bağlı Olan),  Iğdır (Yiğitlik Sahibi ve Bileği Bükülmeyen), Yaparlı (Güzel Kokan), Yazır (Birçok Ülke Sahibi Olan),  Çavuldur (Ünüyle Dört Tarafa Nam Salmış),Dodurga (Yer Alan ve Hanlık Kuran),  Döger (Hayvanları İri ve Sağlıklı olan).

 

Ürünlerimiz, Hatt-ı Ala orjinal patentli ve tescillidir. Her bir ürün özel olarak tasarlanıp 3D modellenerek usta ellerden geçmektedir, 925 ayar gümüş veya isteğe göre 14-18-22 ayar Altın olarak taşlı veya taşsız işlenmektedir. Kullanılan taşlar Swarovski’dir. Gümüş ürünlerimiz, kararmaya karşı önce Paladyum sonra  18 ayar altın ile kaplanıp “Anti Tarniş” uygulamasından geçmektedir.Hattıala ürünleri faturalı ve 2 yıl garantilidir.Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. www.hattiala.com

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler