MÜHRÜ SÜLEYMAN KOLYE MİNELİ (HA1910)

Marka : HATT-I ALA
Fiyat : ₺490,00(KDV Dahil)
* ₺129,30 'den başlayan taksitlerle

MÜHRÜ SÜLEYMAN KOLYE MİNELİ 

Mührü Süleyman
Süleyman Mührü’nün bulunduğu yüzük, cennette Adem’in (a.s.) kullandığı ve Adem (a.s.) dünyaya inerken cennette kalan, daha sonra Cebrail (a.s) tarafından Davud (a.s.)'a verilen yüzüktür. 
Süleyman Mührü’nün birinci yüzünde, Kur’ân-ı Kerîm’in 29 sûresinin başında geçen ve Rasûlullâh (s.a.v.) ile Allah Teâlâ arasında şifre olan hurûf-i mukattaa harfleri, Fetih sûresinin, “Şüphesiz biz sana apaçık bir fetih verdik” mealindeki birinci âyet-i kerimesi ve altı yönde altı defa tekrarlanan “Ve Allah, sana şanlı bir zaferle yardım etsin!” meâlindeki âyet-i kerîme yer almaktadır.
Süleyman Mührü'nün ikinci yüzünde, merkezde ismi Azam duâsının da olduğu ifâde edilen Âl-i İmrân sûresinin 1 ve 2. âyet-i kerîmeleri “Elif Lâm Mîm. Allah ki, O'ndan başka ilâh yoktur. (O,) Hayy (ezelî ve ebedî hayat sâhibi olan)dır, Kayyûm (bütün mevcûdât kendisiyle kaim olan)dır” bir defa, yıldız içinde Hz. Süleyman'ın (a.s.) Seb'a Melîkesi Belkıs'a yazdığı ve Hüdhüd kuşuyla gönderdiği mektubun başında yer alan Neml sûresi 30. ve 31. âyet-i kerîmeler “Şübhesiz ki o, Süleymân'dandır ve gerçekten o: 'Rahmân, Rahîm olan Allah'ın ismiyle' (diye başlamakta)dır. (O mektûbda:) 'Bana baş kaldırmayın ve bana Müslüman kimseler olarak gelin!'(diye yazıyor.) ikişer defa, yıldızların dış açılarında Kur'ân-ı Kerîm'in 29 sûresinin başında geçen mukattaa (şifre) harfleri, en dış dâire içerisinde üçer defa Tâhâ sûresi 111. âyet-i kerimesinin “Ve bütün yüzler O Hayy-ı Kayyûm (hayat sâhibi olan ve herşey kendisiyle kaim olan Allah) için (huzûrunda) baş eğmişlerdir; zulüm yüklenen kimse ise, gerçekten hüsrâna uğramıştır”  birinci ve ikinci kısımları yer almaktadır.
Gümüş
925
Altın
14 AYAR 18 AYAR 22 AYAR