İHLAS SURESİ KOLYE (BTB3719)

Marka : HATT-I ALA
Fiyat : ₺330,00(KDV Dahil)
* ₺87,08 'den başlayan taksitlerle

İHLAS SURESİ

İhlas Sûresi

Saflığın, berraklığın, arınmanın, durulmanın simgesidir İhlas Sûresi. Düşünceleri netleştiren, kalpleri temizleyen, akılları olgunlaştıran, şahsiyeti geliştiren, karar mekanizmasını oluşturan sûredir İhlas sûresi. Tertemiz sevgi, içten gelen bağlılıktır İhlas sûresi.

“Varlığım elinde olan Allah’a yemin ederim ki bu sûre Kur’ân’ın üçte birine denktir”  buyuran Peygamberimiz’in (s.a.v.), sevdiği için bu sûreyi her namazda okuyan bir sahabiye; “Onu sevmen seni cennete götürür” ve “Ona söyleyin, Allah onu seviyor” müjdesini verdiği sûredir İhlas sûresi.

Hâlis, kısa ve öz bir şekilde Allah’ın Zâtını anlattığı sûredir İhlas sûresi: “De ki: "O, Allah'tır, bir tektir." "Allah Samed'dir. (Her şey O'na muhtaçtır, o, hiçbir şeye muhtaç değildir.)" Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir)." "Hiçbir şey O'na denk ve benzer değildir."

Tevhid ve marifetullahtır, Allah’ı gereğince tanımaktır, O’nun cins ve tür bakımından her türlü ortaklıktan uzak olduğunu kavramaktır İhlas sûresi.İhlâs sûresini okumak, Kur'an-ı kerimin üçte birini okumaya denktir.

On kere İhlâs okuyana Cennette bir köşk verilir.

Yatarken yüz kere İhlâs okuyan Cennete girer.

Sabah akşam üç kere İhlâs ve Muavvizeteyni okumak, bela ve sıkıntılardan korur.

Evine girerken İhlâs okuyan yoksulluk görmez.

Resulullah efendimiz (s.a.v.), bir yeri ağrıdığında Felak ve Nas sûresini okur, üzerine üfler ve ağrıyan yeri mesh ederdi.

KOLYE 925 AYAR GÜMÜŞTÜR.BOYUTU 40 MM' DİR.
Gümüş
925
Altın
14 AYAR 18 AYAR 22 AYAR